• Lapbooki klasy 4b

• Uczniowie klasy 4b w ramach lekcji języka polskiego wykonali lapbooki dotyczące lektury Carla Collodiego "Pinokio" w formie składanych teczek, w których są powklejane informacje dotyczące książki w różnej formie.

• Szkolana Giełda Edukacyjna

• 22.03.2023 r. o godzinie 10:00 w naszej szkole odbyła się inauguracja Szkolnej Giełdy Edukacyjnej, którą otworzył  Wójt Gminy Łukowica Pan Bogdan Łuczkowski.
              Intencją  tego wydarzenia  jest zapoznanie  uczniów klas  ósmych  z terenu Gminy Łukowica z  ofertą  edukacyjną  szkół ponadpodstawowych   z  powiatu limanowskiego, powiatu nowosądeckiego  i miasta Nowy Sącz.

Swoją obecnością zaszczycili nas: gospodarz naszego powiatu  Pan Mieczysław Uryga  wraz
            z przewodniczącym  Rady powiatu Panem  Józefem Pietrzakiem, gospodarz naszej  gminy  Pan Bogdan Łuczkowski  wraz z przewodniczącym  komisji oświatowej Lucjanem Majką, sekretarzem Panem Januszem Bieńkiem    oraz skarbnikiem   Panem Michałem Kornasiem, dyrektorzy  wydziału edukacji
             i sportu  Starostwa Powiatowego  w Nowym Sączu i Limanowej  Pani Bożena Mynarek i Artur Krzak, Pani Barbara Zając – wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie- delegatura w Nowym Sączu, dyrektor ZOE – Joanna Juras, dyrektor GOPS Pan Andrzej Bukański, dziennikarze portalu Sądeczanin info, dyrektorzy szkół podstawowych  z terenu  gminy Łukowica, wicedyrektorzy szkół ponadpodstawowych, nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie oraz młodzież  ze szkół ponadpodstawowych i podstawowych.

Oferta poszczególnych placówek była bardzo ciekawa, szkoły prezentowały różnorodne kierunki kształcenia. Mamy nadzieję, iż to wydarzenie na stałe zagości  w kalendarzu  imprez naszej szkoły  oraz imprez oświatowych   Gminy Łukowica.

Link do fimu:

źródło: profil wójta Bogdana Łuczkowskiego

• Igrzyska Dzieci- piłka ręczna

• 21.03.23 r. odbyły się Igrzyska Dzici- piłka ręczna dziewcząt, a 22.03. 23 r. Igrzyska Dzici- piłka ręczna chłopców. Drużyna chłopców z naszej szkoły zdobyła I miejsce, a dziewcząt- II miejsce.

• Święto patrona szkoły

• ​​​​​​​

W ramach obchodzonego w naszej szkole "Święta patrona szkoły" będą organizowanane w naszej szkole konkursy:

• Szkolny Konkurs Literacki pod tytułem

Słowa Marii Skłodowskiej-Curie moim życiowym mottem”.

• Szkolny Konkurs Plastyczny pod tytułem

Dokonania patronki mojej szkoły”  lubMaria w laboratorium”.

Regulaminy konkursów: regulaminy_konkursowe_msc.odt

• Zawody- siatkówka.

• 22.02.23r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej- siatkówka chłopcy/ III miejsce

23.02.23r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej- siatkówka dziewczyny/ II miejsc

02.03.23r. Igrzyska Dzieci- mini siatkówka dziewczyny/ II miejsce

03.03.23r. Igrzyska Dzieci- mini siatkówka chłopcy/ I miejsce w Gminie

• Konkurs recytatorski "Cudnolandia"

• 10.03.23 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie klas 0- III recytowali wiersze Jacka Cudnego, który zaszczycił nas swoją obecnością. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów.

Lauteaci konkursu:

Julian Biernat kl. 2a- I miejsce

Róża Kawalec kl. 2b- II miejsce

Zofia Dudka kl. 3a- III miejsce

Wyróżnienia: Milena Jakubek kl. "0", Kaja Pulit kl. 1b, Hanna Kowalczyk kl. 2b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Zawody- siatkówka

• 02.03.23 r. Igrzyska dzieci- mini siatkówka- dziewczyny/ II miejsce

03.03.23 r. Igrzyska dzieci- mini siatkówka- chłopcy/ I miejsce

22.02.23 r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej- siatkówka- chłopcy/ III miejsce

23.02.23 r. Igrzyska Młodzieży Szkolnej- siatkówka- dziewczyny/ II miejsce

• Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2023/24

• Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Łukowica czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, a także terminy składania dokumentów do klasy I  prowadzonych przez Gminę Łukowica w roku szkolnym 2023/2024 są następujące:

7 - 21 marca 2023 r.

• złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Spoza obwodu przyjmowani są uczniowie tylko wtedy, gdy liczba uczniów w klasie nie przekracza 25.

28 marca 2023 r.

• podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

31 marca 2023 r.

• podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

wniosek_o_przyjecie_do_kl_I.docx

wniosek_o_przyjecie_do_kl_I_spoza_obwodu.docx

• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/24

• Zgodnie z zarządzeniem Wójta Gminy Łukowica czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, a także terminy składania dokumentów do przedszkola (oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych) prowadzonych przez Gminę Łukowica w roku szkolnym 2023/2024 są następujące:

Oddział przedszkolny

od 6- 20 marca 2023 r.

• złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola /oddziału przedszkolnego/ wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

27 marca 2023 r.

29 marca 2023 r.

wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_(1).docx

Dodatkowo informujemy, że opieka w oddziałach przedszkolnych utworzonych przy szkołach podstawowych w naszej gminie wynosi 5 godz. dziennie oraz uczniowie z oddziału przedszkolnego nie są objęcie opieką świetlicy szkolnej.